Malta Adası

malta nerede

Malta adasının günümüzde değeri ve tercih edilme nedenleri artmaktadır. Tercih edilme nedenleri arasında yer alan dil eğitimleri ise bu ülkede İngilizcenin konuşuluyor olmasıdır. Günlük olarak sürekli İngilizce konuşuluyor olmasının verdiği rahatlık ile dil okullarında daha rahat bir İngilizce öğrenilmektedir kültürü ve televizyonlardan öğrenilen İngilizcesi ile Malta ülkesi başarılı bir eğitim ile öğrencilerini göndermektedir. Malta adası, çoğu kişinin tarihini merak ettiği bir ülkedir. 1979 yılında İngiltere’ den bağımsızlığını alan bu ülke hala İngilizlerin kültürünü yaşamaktadırlar. Bu kültüre dair en önemli kalıntı ise kendi dilleri olan Matlaca yerine İngilizceyi konuşuyor olmaladırır. Yıllar yılı büyük bir kültüre sahip olan Maltalılar, son yıllarda vermiş oldukları dil kursları sayesinde Türkiye’ den ve dünyadan dil eğitim için binlerce öğrenciyi ağırlamaktadır.

İngilizce konusunda ilerlemenin oldukça zor olduğu kendi vatanında, anadilden çok daha zor öğrenme sağlanmaktadır. Bunun bilincinde olan kişiler ise yurtdışında eğitim olanaklarını araştırmaktadırlar. Eğitim konusunda Malta adası sizlere hizmet verebilmektedir. Her alanda kendini kolaylıkla hissettiren ve hala soldan akan trafiğe sahip olan Malta, Afrika ve Avrupa kıtalarının ortasında 3 adacıktan oluşmaktadır. Bu ülkenin nüfusu oldukça az olmasına rağmen, gelen turistler sayesinde nüfusu iki katına çıkmaktadır. Malta’ da bulunan dil okulları arasında yer alan birçok okulun dünya çapında tanınmışlıkları bulunmakatıdr. Popüler bir dil eğitim alanı olan Malta aynı zamanda önemli bir tatil cennetidir.

Malta adası mükemmel görsel güzellikleri sayesinde yaz aylarında 2 milyon kadar turiste ev sahipliği yapmaktadır. Ancak kendi nüfusu 400000 olan malta da yaz aylarında kalacak yer ayarlamak sorun olmaktadır. Bu nedenle bu ülkeye dil eğitimi amacı ile gelen kişilerin kesinlikle dil eğitimleri için konaklamayı da içinde bulundurmaları gerekmektedir. Dil eğitiminin insanlara yaptığı katkıların bilincinde olan bir öğrenci yaz aylarını bu ülkede eğitim alarak geçirebilir. Bu şekilde kariyer planlamasını çok daha güzel bir şekilde yapacaktır. İngiltere’ den gelen tüm turistlerin sunduğu olanaklar sayesinde bu insanlar ile pratik yapma şansına da sahip olacaksınız. Dilinizi azim ve istek ile ilerletebilirsiniz.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş